Maraton OSGB | MOBİL SAĞLIK HİZMETLERİ
498
page-template-default,page,page-id-498,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

MOBİL SAĞLIK HİZMETLERİ

 

Mobil Sağlık Hizmetleri

MOBİL SAĞLIK HİZMETİ NEDİR?

Mobil Sağlık Hizmeti; İşyerlerinin çalışanlarına meslek hastalığı ile ilgili belirli aralıklarla yaptırmaları gereken tıbbi tahlil ve tetkikleri kendi işyerlerinde yapmalarına olanak sağlayan mobilize edilmiş bir sağlık hizmetidir.

Çalışanların sağlık muayenelerinin ve taramalarının yapılması 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler uyarınca yasal bir yükümlülüktür. Tüm çalışanların hastaneye gönderilmesi üretim gücünün kaybı olacağından Mobil Sağlık Aracı ile işyerlerine gelen hekimlerle sağlık taramalarının yapılması sağlanarak kayıplar engellenmiş olur. Gezici İSG Hizmetleri işverenler için zamandan ve paradan kazanç sağlamaktadır.

Kurum içi çalışanların sağlık taramalarının işe başlama tarihinden itibaren kayıt altında tutulması, periyodik olarak tekrarlanması ve bu kayıtların çalışan işten çıktıktan sonra bile saklanması kuruluş için bir zorunluluktur.

Sağlık taramalarının ve uygulamalarının zamanında yapılması, oluşacak problemleri önceden görülmesi ve gerekli önlemlerin tedbirlerin alınması için önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra aracımız size uygun olan gün ve saatte gelip sağlık taramalarınızı hızlı ve etkili bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.